Rozpoczyna się szkoła

opublikowane na 10/03/2019
retiro

W miesiącu lutym nauczyciele z kolegium św. Franciszka i Hiacynty Marto rozpoczęli przygotowania do nowego roku szkolnego. Przede wszystkim zostały posprzątane i uporządkowane sale lekcyjne, przygotowano materiały i programy, będące owocem wielu spotkań i działań zmierzających do ich uaktualnienia, aby móc lepiej służyć ubogim uczniom, którzy uczęszczają do naszej szkoły.

Wśród wielu istotnych form aktywności nie można było zapomnieć o tym, co jest najważniejsze, o największym skarbie, który można ofiarować naszym uczniom: o Jezusie i Jego nauczaniu. Widząc zaś, że nikt nie może ofiarować tego, czego nie posiada, w liturgiczne wspomnienie św. Franciszka i Hiacynty Marto (Patronów naszego kolegium), pod przewodnictwem o. Augustyna (który rozpoczął drugi rok posługi jako dyrektor szkoły), wzięliśmy udział w dniu skuienia, który pomógł nam w duchowym przygotowaniu. Rozważania nad Błogosławieństwami ukazały nam potrzebę troski o własną duchowość, którą powinniśmy żyć na co dzień, aby stawać się dobrym przykładem dla uczniów. Mieliśmy też możliwość spędzenia jakiegoś czasu na cichej adoracji Najświętszego Sakramentu a potem uczestniczyliśmy we Mszy świętej.

Niech Pan pomaga nam z jeszcze większą miłością i siłą przyjmować ubogie dzieci, aby w ten sposób pracować na większą chwałę Boża.