Megosztás

Tanulóink diplomaosztója a Gonzága Szent Alajos Szakképzési Központunkban

SZE 7, 2021

Azok számára, akik még nem ismernek: a szegény családokból származó tanulóink technikusi képzésben (spanyolul CETPRO - Centro de Educación Técnico y Productivo) részesülnek az iskolai tanulmányaikkal párhuzamosan, hogy ezzel is több eszköz legyen a kezükben a túléléshez. Mi, a Szegények Szolgái Misszionáriusok elsősorban agrár, szakács, pék, asztalos, keramikus és tejipari szakképzést kínálunk számukra.

Ez a nagyszerű ötlet Giovanni Salerno atyától (a Szegények Szolgái alapítója) származik, aki nagy tisztelője Bosco Szent Jánosnak, a nevelés védőszentjének. És valóban, Don Bosco azon fáradozott, hogy a rábízott fiúk, akik komoly megélhetési gondokkal küszködtek, megfelelő szakképzésben részesüljenek.

A Szegények Szolgái Misszionárius Házaspárok azok, akik remekül irányítják ezt a Szakképzési Központot a benne dolgozó mesterek munkájának összefogásával.

Szeretnénk megosztani Önökkel örömünket annak kapcsán, hogy szeptember 7-én nyolc tanulónk szerezte meg a technikusi diplomáját különböző területeken, melyeket ők maguk válsztottak. Képesítésüket azután szerezték meg, hogy hároméves szakmai tanulmányuk alatt elvégezték a 6 modulból álló képzést. A diplomaosztó ünnepségen több helyi hatóság is képviselte magát, minthogy Szakképzési Központunk államilag is elismert, mely által végzett tanulóink könnyebben elhelyezkedhetnek.

Hálát adunk azért a sok nagylelkű szívért, akik segítenek abban, hogy munkánk gyümölcsöző lehet! Köszönjük szépen önzetlenségüket! Sok fiatal jut ezáltal jó munkalehetőséghez.

Ne feledjék, hogy szívünkben hordozzuk Önöket és sokat imádkozunk valamennyi jótevőnkért!

Egységben az imádságban!

Isten áldja és a Szűzanya védje Önöket!