Udostępnij

Poznaj nasze rodziny misyjne!

GRU 1, 2021

W tych czasach, gdy świat cierpi z powodu globalnego ataku koronawirusa wielu z nas stało się widzami radykalnych zmian w naszym stylu życia i pracy. Musieliśmy pogodzić się z zakazem celebrowania liturgii we wspólnocie, ze świadomością, że wiele osób powróciło do domu Ojca niebieskiego. Jednak, łącząc się zresztą ludzkości, musimy wznieść się ponadto cierpienie i rozmyślać nad głębokim znaczeniem obecnego czasu pandemii. A to pociąga za sobą powrót do samego sedna naszej wiary i zdania sobie sprawy, że Bóg jest obecny w tych wydarzeniach u boku tych, którzy cierpią najbardziej, i to właśnie tutaj dzięki miłosierdziu Bożemu odkrywamy łaskę, jaką stanowi możliwość służenia tym, których szczególnie ukochał nasz Pan – „ubogim”. Naprawdę bowiem, dzięki pomocy naszych dobroczyńców, mogliśmy nadal rozdawać żywność rodzinom uczniów naszych szkół pomagając im nie tylko materialnie, ale i duchowo.

Z wielką radością przedstawiamy wam nową rodzinę (on – Meksykanin, ona – Peruwianka), która dołączyła do naszej wspólnoty małżeństw, aby wspierać nas w naszej pracy, dzielimy się także radością z narodzin dwojga nowych dzieci. Wszystko to ukazuje raz jeszcze wielkość naszego dobrego Boga! Niemal 100% naszej Wspólnoty Małżeństw zostało dotkniętych koronawirusem i w ten sposób mogliśmy bliżej odczuć cierpienie, bez wątpienia otrzymaliśmy lekcję życia i dzięki temu zrozumieliśmy i mogliśmy wesprzeć w cierpieniu rodziny z naszych szkół.
Mówimy im, że przygotowujemy się, jeśli taka będzie wola Boża, do otwarcia szkół, która to nowina bardzo ich uszczęśliwia, a nas nieustannie motywuje. Radość chłopców i dziewcząt naszych szkół staje się namacalna, kiedy rozmawiamy z nimi przez telefon lub w czasie lekcji online, a oni wyrażają się z entuzjazmem o powrocie do szkoły.

Powróciliśmy także do stacjonarnej katechezy dla współpracowników naszego Ruchu, co jest fundamentalne, by mogli zbliżyć się do Chrystusa.
Powierzamy się waszej modlitwie, abyśmy mogli kontynuować naszą pracę i w ten sposób kontynuować
wspieranie rodzin naszych uczniów, wy zaś możecie liczyć na naszą nędzną i pokorną modlitwę.